Festivali “Kënga Magjike” ka kurorëzuar mbrëmë fituesin e këtij edicioni, dalë nga votat e vetë artistëve pjesëmarrës.

Anxhela Peristeri me këngën “E çmendur” është shpallur fituese e çmimit të parë. Autori i tekstit ka qenë gazetari Olti Curri, i cili në përfundim të mbrëmjes përmes një postimi në instagram, shkruan se vargjet e kësja kënge ia dedikon të atit, i ndarë nga jeta pak kohë më parë.
“Kete tekst ja dedikoj babait tim, uroj te jete gezuar atje lart ne qiell…”, shkruan gazetari.

 

Postimi i plotë.

Urime o ze brilant dhe mikeshe e mire.
Kenaqesi te shkruash poezi per ty.
Urime @anxhelaperisteriofficial_ @kledibahiti …
Kete tekst ja dedikoj babait tim, uroj te jete gezuar atje lart ne qiell…
“E çmendur”

Mbaj.
Veten fort te mos qaaaj.
Pa Faaaaj…e burgosur ne liri.
Jam
Ai nuk te meriton/ Jo ty jo ty…
Ai engjell, eshte demon/Per ty, per ty… Si ne pranga shtrengon
Mendjen time pushton.
Gjakun tim, ti leviz dhe e ndalon…. E cmendur per ty.
E gjithe bota me thote jo/Veten tende ti se do/E verber pas teje une shkoj… E cmendur per ty
Po e them une…prape/Pranoj.
Per ty vdes dhe jetoj…
Jam e cmendur per ty.
S’mund te jeni te dy

 

Best Female Voice🌋

A post shared by Music is my religion! (@anxhelaperisteriofficial_) on