Monika Kryemadhi nuk është përmbajtur në seancën e sotme.

Pasi e quajti të çmendur dhe të sëmurë mendor kryeministrin Edi Rama, ajo ka hequr çizmet dhe ka qëlluar në drejtim të kryeministrit.

Ajo ka mbetur zbathur, duke qenë se çizmet ia kanë bllokuar punonjësit e Gardës.

Për këtë arsye, burime të TemA-s bëjnë me dije se ajo ka dërguar shoferin në shtëpi që t’i marrë një palë çizme të tjera.

Kryemadhi fillimisht u përplas edhe me policinë dhe raportohet se ajo është goditur edhe në Kokë.