Është ndjekur që të gjithë që në fillimet e karrierës së saj. Madje është rritur para publikut duke mësuar çdo di të ndonjë gjë të re për të.

Pas skandalit me aktores Ajsi Xhaxhaj dhe regjisorit Leonard Bombajt emri i saj u lakua nëpër media gjithë kohën.

Tashmë Ajsi vazhdon profesionin si aktore ndërsa së fundmi e kemi parë edhe si moderatore në “Shkodra Fest”.

Por mesa duket si çdo njeri, ka dhe Ajsi urryesit e saj, dhe njëri prej tyre e ka përshendëtur në një mënyrë jo të zakonshme.

“Çkemi kurvë,”- shkruan fansi në mesazh.

Por përgjigjia e aktores e ka bërë djalin ti kërkojë falje për gjestin e tij dhe sigurisht vajza e ka falur.

“E shikon Amarildon? Ka gjetur një mënyrë për te me pershendetur! Ndoshta te gjitheve na ben habi sepse kjo nuk eshte menyra e duhur per te pershendetur dike qe vetem emrin i njeh por Amarildo keshtu ndoshta pershendet motren e vete ose kusherirat (nenen s’po ja permend pasi kam respekt per nenat, por Amarildo duhet te kuptoje qe edhe une jam bije e nje nene) Amarildo une dhe followersat e mi te pershendesim te gjithe: Ckemi djale kurve! Heres tjeter ji i kujdesshem more djale i keq, i paedukate”,- shkruan Ajsi.

Pasi djali i kërkoi falje aktorja shkruan:

“Jam krenare per cdo gje qe kam zgjedhur te bej ne jete. Kurresesi s’do lejoj tipat si ky djaloshi te me prishin diten.”