Njihet si një nga këngëtaret më të bukura të muzikës popullore shqiptare.

Por jo vetëm pamja, janë talenti dhe krijimet e bukura që Vjollca Luka sjell, të cilat kanë bërë që ajo të jetë shumë e preferuar nga publiku shqiptar.

Këngëtarja ka zgjedhur që për fundvit t’i bëjë një dhuratë të gjithë atyre që e pëlqejnë këngës e saj duke ardhur me një krijim të ri.

“Nuk jam pishman” mban titullin kënga, e cila i përket zhanrit baladë dhe për temë ka dashurinë.

Siç duket nga sekondat e pare të kësaj kënge, Vjollca do na thyejë zemrat me këtë projekt