Bristol City ka shënuar fitore 2:1 ndaj Manchester Unitedit, për ta eliminuar nga Carabao Cup

Skuadra e ligës së dytë angleze, Bristol City ka kaluar në gjysmëfinale të Carabao Cup, pas fitores 2:1 ndaj Manchester Unitedit.

Golat për Bristol i shënuan Bryan dhe Smith, ndërsa golin e vetëm për Unitedin e shënoi Zlatan Ibrahimovic.

Bristol kështu bëhet skuadra e katërt që kalon në gjysmëfinale, pas Manchester Cityt, Arsenalit dhe Chelseat.