Liverpooli e ka mposhtur 4:0 Bournemouthin, për të poshtuar pozitën e katërt, që dërgon direkt në Ligën e Kampionëve.

Liverpooli e ka shkatërruar Bournemouthin në kuadër të xhiros së 18’të në Premierligë, duke e mposhtur 4:0.

Philippe Coutinho (20’), Dejan Lovren (26’), Mohamed Salah (44’) dhe Roberto Firmino (65’) shënuan për fitoren e pastër të ekipit të Klopp.

Notat e lojtarëve për paraqitjen jnë këtë ndeshje i gjeni në fotografinë e mëposhtme.