Ajo është ndër personat më të përfolur, të cilët janë bërë të famshëm nga “Big Brother” dhe të shumtë janë personat te cilet e pelqejne ende. Bertina Mehmeti tashme jeton tashmë në Dubai. Gjithmonë shumë vajza të cilat punojnë në Dubai paragjykohen duke u quajtur ‘eskortë’ dhe e njëjta gjë ka ndodhur edhe me kaçurrelësen e “BBA”, por Bertina e ftuar në “Top Show Magazine” vendosi të flasë dhe të tregojë se çfarë vertet punon ajo.

“A ka vajza që punojnë eskorta? A ka femra të tilla edhe në Shqipëri? Ka! Mua 50 për qind e njerëzve që më pyesin më kanë thënë çfarë pune bën? Por, unë u them që Bertina është një inxhiniere dhe nuk do të ndërrojë! Faleminderit shumë”, tregoi Mehmeti, shkruan intv.al

“Më kanë martuar kushedi sa herë me sheik imagjinar”, u shpreh ajo, ndërsa gazetari në studio i thotë se përse nuk e ka një të tillë.“Ah sa mirë do ishte Ervin, por unë them se jam zog i natyrës dhe jo i kafazit”, vazhdoi më tej Bertina.