Ka zgjatur vetëm një orë mbledhja e kreut të Partisë Demokratike Lulzim Basha dhe kryetarëve të degëve të PD-së në rrethe.

Burime brenda mbledhjes bën me dije për se kryedemokrati iu ka kërkuar angazhimin maksimal për protestën e së hënës.

Protesta e Partisë Demokratike kundër zgjedhjes së Kryeprokurorit të Përkohshëm do të mbahet ditën e hënë në orën 9:30. Në mbështetje të PD është edhe Lëvizja Socialiste për Integrim.