Kreu i PD-së Lulzim Basha ka dalë ditën e sotme në një konferencë për mediat nga selia blu.

Pas protestës së djeshme ai ka folur për zgjedhjen e kryeprokurore së re.

Basha deklaroi me bindje se Edi Rama ka bërë një puç kushtetues.

“Dje u konsumua një puç kushtetues. Vendi është në një spirale informaliteti.

Qëllimi ishte vetëm kapja e një kryeprokurori politik që mbyll dosjet e krimit të Ramës.

Ka vetëm një dhunim dhe shkatërrim, ai është shkatërrimi dhe dhunimi i Kushtetutës. Shqipëria mund të ketë dy standarde.

Standard duhet të jetë vetëm ai perëndimor, ai amerikan”, -tha Basha.