Barcelona ka marrë një lajm shumë të mirë para ndeshjes me Villarealin në La Liga

Barcelonës sot në stërvitje i është bashkuar edhe mesfushori brazilian, Rafinha, i cili mungonte që nga 2 prilli.

Ai ishte lënduar në ndeshjen ndaj Granadas, ku kishte lënduar miniskusin e gjurit të djathtë.

Rafinha sot është kthyer në stërvitje të plotë me skuadrën dhe pritet të jetë gati për të luajtur para fillimit të vitit 2018.

Në anën tjetër, në stërvitje të pjesshme është kthyer edhe Ousmane Dembele