Barcelona ka shkuar në pushimin e pjesës së parë me dy gola epërsi ndaj Deportivo La Corunas. Luis Suarez në minutën e ’29 dhe Paulinho në minutën e ’41, ishin golashënuesit për epërsinë 2:0 të Barcelonës.