Liverpool dhe Everton kanë ndarë pikët 1:1 në derbin e tyre të qytetit

Liverpool ka barazuar 1:1 me Evertonin në derbin e qytetit, që u zhvillua në kuadër të javës së 16 të Premierligës.

Vendësit kaluan të parët në epërsi me golin e Mohamed Salah, por Everton e barazoi rezultatin me golin e Wayne Rooneyt nga pika e bardhë.

Pas kësaj ndeshje, Liverpool mbetet në vendin e katërt më 29 pikë, 14 më pak se sa Manchester City në vendin e parë.

Global