Pas votimit të kryeprokurores së re, Arta Marku, kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, ka mbajtur një fjalim për gazetarët.

Ai ka thumbuar Monika Kryemadhin, e cila tha se “jemi sin ë kohën e pushtimit nazist, kur thuhej mos lëvizni me duar në xhepa”.

Ju e dëgjuat dhe vetë Monikën.

Halli i saj është pikërisht ky, duart që kanë future nëpër xhepa.

Ne u përpoqëm t’ua hiqnim këtë ves kur i kishim aleatë në qeveri, por nuk ia arritëm dot këtë gjë”, tha Balla.

Ai ndërkohë u shpreh se Basha ka një hall të madh, pasi gjendet nën një hetim ndërkombëtar, ndaj dhe kërkon trazira dhe destabilitet.