Atletico Madrid ka shënuar fitore minimale prej 0:1 ndaj Betisit në La Liga

Skuadra e Atletico Madridit është kthyer në vendin e tretë në La Liga, pas fitores minimale ndaj Betisit në udhëtim.

Golin e vetëm dhe të fitores e shënoi Saul në pjesën e parë.

Pas kësaj fitoreje Atletico renditet në vendin e tretë më dy më shumë se Reali në vendin e katërt dhe tri më pak se sa Barcelona në vendin e parë.

Global