Sulmuesi i Kombëtare së Kosovës, Flamur Kastrati po kërkohet nga Aston Villa, ekip që bën gara në kategorinë e dytë të Anglisë.

Kastrati aktivizohet te Sandefjordi i Norvegjisë dhe paraqitjet e tij të mira kanë bërë që për të interesohet Aston Villa, që synon transferimin e tij gjatë janarit.

Ai në janar të këtij viti i është bashkuar Sandefjordit dhe këtë edicion ka shënuar dhjetë gola në 27 paraqitje.

Kastrati karrierë ka bërë edhe tek Aalesundi, Stromsgodseti, Erzgebirge Aue, Duisburg, Twente II e Osnabruck.