Skuadra e Arsenalit udhëheq garën për anësorin fantastik të Bayer Leverkusen, Leon Bailey

Arsenal dëshiron të përforcohet gjatë janarit, në mënyrë që të ketë zëvendësues për Alexis Sanchez që do të largohet gjatë verës.

Dëshira e trajnerit Arsene Wenger shtë anësori i Bayer Leverkusen, Leon Bailey.

Sipas Mirror, Arsenal është favorite për të nënshkruar me gjermanin, i cili kërkohet edhe nga Manchester United dhe Chelsea.

Për shërbimet e 20 vjeçarit londinezët pritet të shpenzojnë rreth 35 milionë euro