Adelina Ismaili ka kohë që nuk ka sjell ndonjë këngë të re për publikun shqiptar.

Ajo po shijon jetën e së qeni bashkëshorte dhe një nënë përkushtuar e djalit, Uliksit.

Herë pas here këngëtarja po publikon imazhe dhe video prej jetës private, ku duket se po e shijon çdo minutë.