Aktorja Angelina Jolie ka treguar më në fund se pse i është hyrë aktrimit

Aktorja e njohur duket se nuk ka pasur qëllim që të bëhet aktore, por kësaj rruge i është hyrë për të paguar “faturat dhe borxhet” e nënës së saj Marcheline Bertrand.

Ajo është një fituese e Oscarit dhe ka luajtur tashmë në shumë filma të njohur dhe hite për publikun amerikan.

Mirëpo, pavarësisht pasionit të treguar Angelina ka treguar se ishin borxhet e nënës së saj që e shtynë që të merret me aktrim.

“E bëra për të ndihmuar nënën e ndjerë për të paguar tatimin dhe faturat e shtëpisë”, ka thënë ajo në një intervistë të saj të fundit.