Analisti Alajdin Demiri sonte në ClickPlus në Tv21 tregoi se kur filloi zënka mes Selës dhe Memedit.

“Zënkat mes Vesel Memedit dhe Selës fillun kurrë Vesel Memedi pa struktura u rëndit i i dyti në list dhe u bë deputet, mirëpo kur Vesel Memedit u bë deputet filloi të largohet dhe shkoi nga BDI” u shpreh Demiri në ClickPlus.