Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti sonte në ClickPlus në Tv21 u shpreh se me Selën nuk debaton pasi ai nuk është serioz dhe nuk ulet për tu grindur. Ahmeti tha se debatin e fundit me liderët e ka bë me Arbër Xhaferin si burrat, transmeton TetovaSot.

Jo be se nuk bëhem gjel deti. grindavec unë të grindem me Selën dhe Kasamin. Po mu smë ka hije me u ulë. Ajo nuk ndodh kurrë. Unë për herë të parë dhe të fundit jam ulur me Arben Xhaferin kemi debatuar si burrat dhe i kam dhënë fund debateve me liderët që kanë dal pas Arbër Xhaferit” u shpreh Ahmeti