Cristiano Ronaldo çdo ditë po përflitet se në fund të sezonit do të largohet nga Reali i Madridit.

Së fundmi ishte Rio Ferdinand ai i cili e ka “thumbuar” CR7-ën duke e pyetur se kur do të vish në Angli.

Përgjigja e portugezit ishte epike duke bërë shaka: Nëse kam ditë të lirë do të marr avionin dhe do nisem.

“Në qershor?” ishte pyetja tjetër e Ferdinand por Ronaldo tha: “Deri në qershor ose në korrik kam një tjetër luftë…” duke lënë të hapur mundësinë e një lëvizje të bujshme sërish drejt Britanisë së Madhe.