Në prag të ndeshjes më të madhe në botë, derbit të “El Clasicos” mes Real Madridit dhe Barcelonës, e përditshmja spanjolle “AS” e pa përzgjedhur formacionin më të mirë të Barçës në histori të “El Clasicos”.

Të shtunën duke filluar nga ora 13:00, Real Madridi e pret Barcelonën në “Santiago Bernabeu” në kuadër të javës së 17-të të kampionatit spanjoll, transmeton Express.

Në mesin e atyre do të luajnë të shtunën dhe ia kanë dalë të jenë pjesë e formacionit historik, janë Gerard Pique, Sergio Busquets, Andres Iniesta dhe Lionel Messi.

Ky është formacioni historik i Barçës në “El Clasico” sipas gazetarit të AS, Santi Giménez: