Rivaliteti i egër mes Real Madridit dhe Barcelonës është i dokumentuar mjaft mirë, por disa futbollistë nuk i ka ndalur në synimin e tyre për t’i veshur fanellat e të dy skuadrave.

Megjithatë, mund të thuhet lirisht se fansat e tyre nuk kanë qenë aspak të lumtur,

Luis Figo – paraqitje për Barcelonën: 249 – paraqitje për Real Madridin: 239

Bernd Schuster – paraqitje për Barcelonën: 238– paraqitje për Real Madridin: 86

Ronaldo Nazario – paraqitje për Barcelonën: 49 – paraqitje për Real Madridin: 177

Julen Lopetegui – paraqitje për Barcelonën: 5 – paraqitje për Real Madridin: 1

Robert Prosinecki –  paraqitje për Barcelonën: 23 – paraqitje për Real Madridin: 73

Javier Saviola – paraqitje për Barcelonën: 168 – paraqitje për Real Madridin: 68

Gheorghe Hagi – paraqitje për Barcelonën: 51 – paraqitje për Real Madridin: 84

Samuel Eto’o –  paraqitje për Barcelonën: 199 – paraqitje për Real Madridin: 6

Luis Enrique  – paraqitje për Barcelonën: 300– paraqitje për Real Madridin: 213

Michael Laudrup – paraqitje për Barcelonën: 216 – paraqitje për Real Madridin: 76