Gjatë merkatos së verës, klubet shpenzuan shifra marramendëse, që dikur as nuk i kanë imagjinuar për lojtar të tillë.

Në vitin 2017 janë thyer të gjitha rekordet. PSG-ja shpenzoi më shumë se 400 milionë euro për vetëm dy lojtarë, Neymarin e Mbappen.

Më poshtë keni lojtarët që pritet të transferohen në klube të ndryshme gjatë vitit 2018:

1. Griezmann – Real Madrid, Barcelona, Manchester United

2. Alexis Sanchez – Manchester City

3. Coutinho – Barcelona

4. Dybala – Manchester United

5. Aubameyang – “Një ditë, sigurisht se nuk do të jem më në Dortmund”

6. Ozil – Barcelona insiston për ishin e Real Madriditi, pasi mund të luajë në Champions League.

7. Kane – Real Madridi e kërkon për ta zëvendësuar Karim Benzeman.

8. Guedes – Po shkëlqen në Valencia dhe ka zgjuar interesimin e shumë klubeve Evropiane.

9. Kepa – Pritet të kalojë në Madrid gjatë janarit për 25 milionë euro.

10. Icardi – Objektiv tjetër e Real Madridit.