Milan ka shënuar fitore minimale 1:0 ndaj Interit, për të kaluar në gjysmëfinale të Coppa Italia

Skuadra e Milanit ka fituar derbin ndaj Interit në Copa Italia 1:0, për të kaluar kështu në gjysmëfinale të Coppa Italia.

Golin e vetëm dhe të fitores e shënoi Patrick Cutrone në minutën e 104, pasi pjesa e rregullt përfundoi baras 0:0.

Milan në gjysmëfinale do të luajë ndaj Lazios, që mbrëmë eliminoi Fiorentinan.