Kanë përfunduar ndeshjet e fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, ku 16 skuadra kanë kaluar në raundin tjetër

Premierliga angleze ka më së shumti skuadra në këtë fazë, gjithsej pesë, Manchester City, Manchester United, Chelsea, Liverpool dhe Tottenham.

La Liga ka tre skuadra Barcelona, Real Madrid dhe Sevilla, ndërsa Serie A italiane ka dy Juventus dhe Roma.

Ndërsa një skuadër kanë Gjermania – Bayern Munich, Turqia – Besiktas, Zvicra – Basel, Ukraina – Shakhtar, Franca – PSG dhe Portugalia – Porto.