Zlatan Ibrahimovic ka shpërthyer ndaj trajnerit të Manchester Cityt, Pep Guardiola

Sulmuesi i Manchester Unitedit, Zlatan Ibrahimovic ka vazhduar të kritikojë ish trajnerin e tij, tashmë të Manchester Unitedit, Pep Guardiola.

Suedezi tha se Guardiola nuk është burrë dhe është i papjekur, madje më i madh që ka pasur ndonjëherë.

“Ai tashmë më ka gjykuar mua gjatë kohës që isha në Barcelonë. Kam përvojë me të”, tha fillimisht Ibrahimovic për Sky Sports Italia.

“Ai nuk ishte trajneri më i dobët që kisha punuar me të, por ishte më i pamaturi, sepse një burrë i zgjidh vet problemet e tij”.