Është hedhur shorti për fazën gjysmëfinale të Carabao Cup, pasi janë mësuar të katër skuadrat

Chelsea dhe Bristol City kanë siguruar sonte kalimin në gjysmëfinale të Carabao Cup, pasi eliminuan Bournemouth përkatësisht Manchester Unitedin.

Pak minuta më vonë është hedhur shorti për këtë fazë, ku Chelsea do të luajë ndaj Arsenalit.

Në anën tjetër, City pritet të ketë punë më të lehtë, pasi do të luajë ndaj skuadrës së Championship, Bristol City.