Chelsea ka njoftuar se ia ka vazhduar kontratën talentit Charly Musonda deri në vitin 2022

Skuadra angleze Chelsea dhe Charly Musonda kanë arritur marrëveshje për vazhdimin e kontratës edhe për pesë sezoni.

Lajmi është konfirmuar nga faqja zyrtare e Chelseat.

“Charly Musonda ka nënshkruar kontratë të re me të kaltrit. Ai do të qëndrojë në klub deri në vitin 2022”, thuhet në njoftimin zyrtar.