Milan dhe Inter kanë barazuar pa gola 0:0 në 90 minuta, në kuadër të çerekfinales së Coppa Italia

Skuadra e Milanit dhe Interit duhet të kërkojnë gjysmëfinalen e Coppa Italia vetëm pas vazhdimeve, pasi koha e rregullt ka përfunduar baras 0:0.

Inter ishte skuadër dominuese dhe kishte rastet më të mira për gol, por, në fund nuk arriti të shënonte.

Në rast se edhe pas vazhdimeve nuk ka gol, atëherë fati i tyre do të përcaktohet pas penalltive.