Arsenal e ka mbyllur në mënyrën më të mirë fazën e grupeve në Europa League, duke fituar 6:0 ndaj BATE në Emirates Stadium

Skuadra angleze Arsenal e ka mbyllur fazën e grupeve në Europa League si lider, pas fitores së lartë prej 6:0 ndaj BATE.

Golat për vendësit i shënuan Debuchy, Walcott, Wilshere, Polyakov, Giroud dhe Elneny.

Pas kësaj fitoreje, Arsenal kalon në mesin e 32 skuadrave në Europa League si lider i Grupit H me 13 pikë.