Arsenal ka mposhtur 1:0 West hamin në Emirates për të kaluar në gjysmëfinale të Carabao Cup

Skuadra e Arsenalit ka kaluar në gjysmëfinale të Carabao Cup, pas fitores me rezultat minimal 1:0 ndaj West hamit.

Golin e vetëm dhe të fitores e shënoi sulmuesi anglez Danny Welbeck.

Arsenal bëhet skuadra e parë që kalon në gjysmëfinale të kupës, ndërsa sonte i bashkohet njëra nga Manchester City ose Leicester që po luajnë në gjysmëfinalen tjetër.