Ylli i Stoke City, Xherdan Shaqiri, ua ka uruar shqiptarëve festen e 28 Nëntorit, përmes një postimi në llogarinë e vet zyrtare në rrjetin social, Instagram.

Përfaqësuesi i Zvicrës ka shkruar në dy gjuhë, shqip dhe anglisht: “Urime 105 vjet pavarësi Shqipëri!”

Këtij urimi ia ka bashkangjitur edhe një fotografi ku shihet duke e valëvitur flamurin kombëtar shqiptar