Wladimir Klitschko ka pohuar se ishte shumë afër të ri-ballafaqimit me Anthony Joshuan për peshat e rënda në kategoritë IBF, WBA dhe WBO.

Ukrainasi e kishte deklaratën e gatshme, por vendosi të tërhiqej pasi që ishte lufta më emocionuese përgjatë karrierës 25-vjeçare, transmeton Telegrafi.

“Unë e dua boksin, i dua tifozët, sfidat dhe mundësitë e shumta që të jep jeta. Klitschko vs. Joshua 2. Do të shoh në ringun e boksit”, ishte mesazhi që kishte përgatitur Klitschko me rastin e ri-ndeshjes me Joshuan.

Klitschko merr një goditje të fortë nga Joshua