Ndonëse ende është shumë i ri, Vigan Maksuti nga Tetova, tashmë publikut shqiptar i ka sjellur shumë hite dhe shumë këngë që janë bërë të njohura.

Kësaj radhe Vigani vjen me këngën më të re “Zemra e Kumanovës” kushtuar dëshmorit të Kombit Ismet Jashari, i njohur si komandant Kumanova që ra heroikisht në Luftën e Kosovës.

Vigan Maksuti sjell këtë këngë për nderë të festës së 28 nëntorit Ditës së Flamurit Kombëtar.

Klipi I këngës “Zemra e Kumanovës” që këndohet nga djaloshi i ri tetovar  është realizuar nga Televizioni Koha kurse regjia nga Remzi Matoshi.

Vigan Maksuti ua uron festën e 28 Nëntorit dhe ju dëshiron shikim të këndshëm.