Angelina Petrova do të përkrahë Messin dhe Argjentinën në Botëror, pavarësisht se është nga Ukraina.

Angelina Petrova është një modele dhe aktote ukrainase, që dëshiron të rezervojë një vend në tribunat VIP të stadiumeve ruse për botërorin e vitit të ardhshëm.

Mirëpo Ukraina, përfaqësuesja e vendlindjes së saj, nuk ka mundur të kualifikohet.

Megjithatë Angelina e ka gjetur zgjidhjen. Ajo ka postuar në rrjetet sociale një foto ku mban veshur fanellën e Lionel Messit.

Pra, ajo preferon të përkrahë Argjentinën. Një zgjedhje me vend për Angelinën, që në një mënyrë a një tjetër, do të jetë protagoniste në Botëror.