UEFA ka publikuar formacionin më të mirë të javës në Ligën e Kampionëve.

Në formacionin më të mirë të javës në Ligën e Kampionëve, gjenden dy lojtarë të Paris Saint Germain, dy të Romës dhe dy të Liverpoolit, transmeton Gazeta Express.

Tottenhami përfaqësohet me Dele Alli, pas dy golave që i shënoi Real Madridit në Wembley në fitoren 3:1.

Dy lojtarë janë edhe të Shakhtarit, ndërsa Manchester United dhe Sevilla kanë nga një lojtar