Shoqata maqedonase “Tvrdokorni” sonte kanë protestuar kundër ligjit të gjuhëve para selisë së VMRO-DPMNE-së dhe para Kuvendit të Maqedonisë.

Protestuesit kanë shpallur tradhtatë kryeministrin Zoran Zaev dhe liderin e VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, ndërsa Gjorge Ivanov e kanë cilësuar si qyqar./TetovaSot