Forcat e Armatosura të Turqisë në zonën e deeskalimit në krahinën siriane të Idlibit transferojnë automjete të blinduara shtesë, njoftuan media turke.

Konvoji i transportuesve të blinduar tashmë ndodhen në territorin sirian.

Agjencia turke e lajmeve Anadolia në informacion nuk saktëson se sa automjete të blinduara janë në konvoj dhe shton se ato do të sistemohen midis qyteteve të Afrinit dhe Idlibit, ku do të krijohen pika për vëzhgim.