Spanja tashmë ka siguruar kualifikimin në Kupën e Botës dhe është një nga favoritet për ta fituar

E përditshmja spanjolle, Marca ka analizuar Kombëtaren spanjolle dhe lojtarët të cilët mund të jenë pjesë e saj në Kupën e Botës.

Punën më të vështirë pritet ta ketë trajneri Julen Lopetegui, i cili ka tre skuadrat të gatshme, por i duhet të përzgjedhë vetëm 23 futbollistë.

Për formacionin e parë tashmë ka vendosur, por problem do të jenë lojtarët rezervistë dhe ata që duhet lënë në shtëpi.

Kështu duket tri skuadrat e Spanjës.