Suedezët insistojnë se Zlatan Ibrahimovic nuk duhet të kthehet në Kombëtare, pasi kualifikimit në Kupën e Botës Nëse kualifikimi i Suedisë trishtoi më shumë tifozët e Italisë, kishte edhe nga ata që mendonin për një…

Suedezët insistojnë se Zlatan Ibrahimovic nuk duhet të kthehet në Kombëtare, pasi kualifikimit në Kupën e Botës

Nëse kualifikimi i Suedisë trishtoi më shumë tifozët e Italisë, kishte edhe nga ata që mendonin për një rikthim të Zlatan Ibrahimoviç në kombëtaren skandinave

Por duket se emri i Ibrahimoviç nuk tërheq më aq shumë vëmendje në publikun suedez, sepse shumica e bashkëpatriotëve të tij mendojnë se është më mirë që ai të mos rikthehet në ekipin Kombëtar.

Në një sondazh të bërë nga “Expressen” 63% të të anketuarve janë të mendimit që Ibrahimovic nuk duhet të jetë më pjesë e kombëtares në finalet e Rusi 2018. 32% e tyre besojnë ende te sulmuesi i Manchester United, ndërsa vetëm 4% e tyre janë të pavendosur.

Ibrahimoviç deklaroi tërheqjen nga ekipi kombëtar një vit më parë, pas finaleve të kampionatit evropian të futbollit, ku nuk arriti të kalonte grupin(u mund nga Italia, Belgjika dhe barazoi me Irlandën e Veriut).