Në qershor të këtij viti ajo solli në jetë fëmijën e parë me aktorin Jason Statham.

Dhe në një stil Të një super ylli, Rosie Huntington-Whiteley ka shfaqur figurën e saj mahnitëse, derisa ishte pjesë e ndejës së Bazaar At Work Summit në Sotheby në Londër të mërkurën, përcjell

Supermodelja britanike nuk i la shumë vend imagjinatës në paraqitjen e dytë të ditës, e veshur në të zeza dhe pa sytjena.

E gjithë vëmendja ishte tek gjoksi i saj, të cilin e zbuloi pa sytjena