Një tjetër ngjarje është shënuar orët e mbrëmjes së të martës, këtë herë në qendër të Kopenhagës, në Danimarkë.

Sipas informacioneve të para të medieve italiane, një person ka vdekur dhe dy të tjerë janë plagosur nga një situatë të shtënash me armë zjarri.

Policia ka izoluar menjëherë zonën, ndërsa i vdekur raportohet të ketë mbetur atentatori.

 Nga të plagosurit, njëri është në gjendje të rëndë për jetën.