Suedia ka mposhtur Italinë me rezultat 1-0 , në ndeshjen e parë të vlefshme për kualifikim për Kupën e Botës “Russia 2018” .

Edhe pse kualiteti dhe emrat e mëdhenj janë në favor të Italisë, suedezët treguan një ndeshje fantastike duke luajtur si grup, për të mposhtur Italinë.

Kur jemi të emrat e mëdhenj, Corriere Dello Sport ka bërë një analizë apo krahasim, në vlerën e secilit lojtar të dy kombëtarve që kanë në ‘Transfermarkt’.

Në fund del që vlera e skuadrës azure kap shifrën 212 milionë euro përkundër asaj të Suedisë 72,3 milionë euro.

Robin Olsen – 1,5 milionë euro / Buffon 2 milionë euro