Thiago Silva tha se Kylian Mbappe mendonte se ishte ende duke luajtur për Monakon, pasi kapiten i PSG shkoi në argëtim te francezi i ri pas shfaqjes së tij kundër ish-ekipit. Mbappe, 18 vjeç, ishte fajtor për humbjen e katër shanseve të qarta, përpara se të shmangte një ngushëllim të fundit për kampionët mbretërorë të Monakos, të cilët humbën 2-1 ndaj liderëve të Ligue 1, PSG, të dielën.

Për herë të parë Mbappe ishte kthyer në “Stade Louis II” që nga largimi te PSG për një marrëveshje huazimi fillestare, duke shënuar 26 gola në të gjitha garat, për ta udhëhequr Monakon drejt titullit Ligue 1 dhe gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve në sezonin e kaluar.

Silva u tha gazetarëve me shaka: “I thashë atij në dhomat e zhveshjes se ende mendonte se po luante për Monakon. Ai, madje, e devijoi topin në golin e tyre. Por, Kylian ka një fillim shumë të mirë të sezonit me PSG, si Cavani dhe Neymar”. Edinson Cavani dhe Neymar shënuan për PSG, e cila u distancua nëntë pikë larg Monakos, në krye të renditjes aktuale të kampionatit francez.