Ajo mori kritika kur në fillim të këtij muaji ajo publikoi imazhe në rrjete sociale, e veshur në një fustan të shkurtër blu që zbulonte shumë.

Por kritikat nuk i kanë bërë përshtypje Amber Turner, e cila u paraqit të enjten e veshur pothuajse njësoj, derisa mori pjesë në darkën speciale të TOWIE,

Biondja seksi 24 vjeçare nuk la vend për imagjinatë, derisa u shfaq në një fustan të kuqe, pa të brendshme, duke treguar këmbët e gjata seksi e për pake dhe ‘zogun’.

Ajo mori gjithë vëmendjen me paraqitjen e saj provokuese