Skënderbeu dhe Dinamo Kiev po barazojnë 1:1 në “Elbasan Arena”.

Dinamo Kiev ka kaluar e para në epërsi ndaj Skënderbeut në “Elbasan Arena” me golin e Viktor Tsigankov që e realizoi në minutën e 16’të.

Por, dy minuta më vonë, Sabien Lilaj shënoi për Skënderbeun, duke barazuar shifrat në 1:0, ku skuadra shqiptare kërkon fitoren e parë këtë edicion në Europa League.