Ish-mesfushori i Anglisë, Steve McManaman insiston se Real Madrid nuk ka nevojë për sulmuesin Harry Kane

Steve McManaman beson se Real Madrid ka nevojë për lojtarë të rinj si sulmuesi i PSG-së, Kylian Mbappe.

Ai insiston se Reali nuk ka nevojë për Harry Kane, i cili kushton 200 milionë euro.

“Do të preferoja transferimin e Kylian Mbappe. Është shumë e vështirë të transferosh Kane. Çmimi i lojtarëve sot është i çmendur”, tha McManaman për Marca.

“Është më mirë të transferosh lojtar të rinj. Kane kushton 200 milionë euro dhe unë nuk i kuptoj këto çmime”, tha ai në fund. /