Një skandal është zbuluar, ku i përfshirë është vëllai i deputetit të PS-së, Pjerin Ndreu.

Sipas denoncimit që është dërguar në adresë të ish kreut të qeverisë, Sali Berisha, vëllai i deputetit ka ndërhyrë në emërime jo të pabazuara në ligj për ‘ushtarët;’ e tij të partisë.

Te dhena tronditese per Paulin Ndreun, vellain e deputetit kanabist, ish polic-banditit Pjerin Ndreu! Lexoni mesazhin e kapitenit dixhital. Keto te dhena tregojne se si e keqperdor Rama, Pjerinin ne parlament duke e marre peng me dosjen e Paulinit. Sb”, shkruan Berisha.

Denoncimi

“Pershendetje Doktor !

Kapiteni digital denoncon .

Fakte dhe prova mbi mashtim dhe zbulimin e te vertetes te emerimit , shkeljeve dhe vjedhjeve qe ka bere dhe po ben Paulin Ndreun konfidenti i ndrikull ALBANA KOCIUT vllai i deputetit te Ps Pjerin Ndreu …

Ne kete vale nxjerjesh te vertetash mbi abuzimet vjedhjet shkeljet qe ben manjaku Paulin Ndreu dje ndodhi abuzimi i radhes . Therret ne zyre e tij Kapitenin e portit te Durresit dhe i ben shantazh dhe presion qe te firmosi doreheqjen . Kapiteni i Portit te Durresit me nje karier ne te pakten 30 vjecare jep direkt doreheqjen . Sepse Paulini kerkon te riemeroj ne ate detyre ushtarin e tij Tauland Allka me diplome masteri fallco.. Pauli kerkon te behet Drejtor i Pergjithshem i Drejtoris Detare qe te vjedhi te vej gjoba sepse kerkon te rikuperoj leket qe ka hedhur ne fushate (keshtu thote )…..

Ju lutem beji thirrje autoriteteve te ndaloje revanshin ketij njeriu dhe te hetoje :

1 ) Emerimin ne pozicionin e zv . Drejtorit te Pergjitheshem dhe Kapiten i pergjitheshem me dokumenta fallco te Paulin Ndreut . Te kerkohet praktika ne Drejtori si dhe ne DAP . Te hetohet si ky njeri ka mare certifikaten TND . Eshte lehtesisht e verifikushme qe ky njeri pasi ka mbaruar fakultetin nuk ka punuar as nje dite te vetme ne Detari….Ne keto kushte ky nuk mund te intervistoj kuadro qe kane ter jeten qe punojne ne Detari .

2) te hetohet praktika e mos largimit nga nenpunesi civil pas rekomandimit nga KLSH te ushtarit dhe gjobvenesit te tij Tauland Allka . sepse Paulin Ndreu me ndrikull Albana Kociun i ka bere shantazh komisionit per mos zbatimin e rekomandimin e KLSH .

3)te hetohet komisioni i ngritur per shefin e zyres se PSC ( kontrolli shteror portual )Tomor Harrizi i cili ka kryer shkelje shume te rende . ( dokumentat jan ne drejtori). Presioni qe ju be antareve te komisionit nga Paulin Ndreu per mos largimin e tij sepse Tomorri si dhe Taulandi i mbushin xhepat me dollar dhe euro Paulinit .

Faleminderit !