Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta është duke vizituar Medvegjën, raporton arbresh.info

Kjo vizitw e tij është e para e presidentit shqiptar dhe po cilësohet si historike nga banorët.

Ai do të takohet edhe me qytetarë pas takimit me autoritetet e Medvegjës.

Arsyeja e vizitës së Metës është 105 vjetori i pavarësisë së Shqipërisë.